Kronika

Kronika první republiky – Druhý díl 1919

21 jedinečných publikací o první republice, která trvala právě 21 let. Druhý díl z této mimořádné edice mapuje události roku 1919. Zjistěte, jak první republika vypadala rok po roce. Všechny publikace této unikátní kolekce v sobě obsahují také zlaté či stříbrné medaile, díky čemuž se stávají hodnotnou investicí.

Kronika první republiky – Druhý díl 1919
Název knihy:Kronika první republiky, Díl druhý r. 1919
Autor:Pavel Kosatík
Jaroslav Moravec
Rok vydání:2019
Limitovaná edice:21 ks zlaté edice, 100 ks stříbrné edice
Jazyk:CZ

Jedinečný komplet zlatých či stříbrných
pamětních medailí s texty renomovaných historiků
představuje unikátní sběratelskou příležitost

21 dílů exkluzivních publikací mapujících
významné události první republiky rok po roce

Spojení originální kolekce dukátových
medailí s výjimečnou knihou pojednávající
o naší poutavé minulosti

Popis knihy

V říjnu, jak se již pomalu stává tradicí, vychází každoročně nový díl z kolekce publikací popisujících události první republiky. 21 let, 21 výjimečných knih představuje v první řadě jedinečnou sběratelskou příležitost – originální zlaté či stříbrné medaile – získejte rodinnou sbírku pro další generace. Čtyři investiční medaile, které ke Kronice první republiky patří, vychází ve formátu dukátu, dvoudukátu, pětidukátu a desetidukátu. Jsou raženy jak ve zlatě, tak ve stříbře a symbolizují důležité události první republiky.

Autoři

Za všemi publikacemi stojí v první řadě autorská dvojice: Pavel Kosatík, spisovatel a scénárista, který se specializuje především na novodobou historii a působí také jako esejista ohledně českých dějin, a Jaroslav Moravec, numismatik působící v České národní bance, který se postaral o stránku investičních medailí.
Na designu investičních medailí se dále podíleli Zbyněk Fotjů, Jiří Harcuba, Josef Oplištil, Petra Brodská, Asamat Baltaev.

Více o publikaci

Druhý díl kolekce Kroniky první republiky je již tradičně dostupný ve dvou vydáních – Zlatá a stříbrná edice. Zlatá edice obsahuje také 4 originální zlaté medaile ryzosti 986,1/1000. Vytištěno bude vždy pouze 21 kusů. Stříbrná edice, jak již název napovídá, obsahuje 4 stříbrné medaile a jejích výtisků vznikne pouze 100. Limitované edice druhého dílu, ať už zlaté či stříbrné edice, jsou dodávány v exklusivním dárkovém balení. Více o publikacích se dozvíte zde.