Epochální výlet epopeje do New Yorku

Dvacet pláten, přes 20 000 fotografií, zhruba 30 TB dat. To je epopej“. Zcela unikátní velkoformátová publikace Jana Williama Drnka, který se svým týmem digitalizoval celou Muchovu Slovanskou epopej. Výsledkem je jedinečná kniha, která s doprovodnými artefakty váží přes 20 kilogramů. Tento skvost vydalo nakladatelství Albatros pod značkou Valer v limitované edici 200 kusů. Cena knihy se pohybuje od 280 do 350 tisíc korun. Jedná se tedy v současnosti o nejdražší knihu na českém trhu. „Obrazy Slovanské epopeje si koupit nemůžete, ale v knize je mnohdy uvidíte lépe než v galerii,“ tvrdí autor publikace Jan William Drnek.

Z Klementina do New Yorku

Po mimořádném úspěchu křtu knihy v České republice se bude epopej slavnostně prezentovat v New Yorku v rámci Dne otevřených dveří (Open House New York) v Českém centru (Czech Center NY). To se ve své novodobé historii otevře návštěvníkům v rámci této kulturní akce již počtvrté, a to v neděli 20.10.2019.

Artefakty v knize epopej

Epopej je mimořádnou publikací a investiční příležitostí zároveň

„Po zcela fenomenálním dubnovém křtu epopeje v budově Klementina a následném velkém úspěchu, který publikace sklidila na českém trhu, jsme s potěším přijali nabídku k prezentaci v Českém centru v rámci Dne otevřených dveří města New York. Knihu na její cestě do zámoří doprovodí sám autor. Celá událost je pro nás opravdovou poctou, vážíme si možnosti představit výjimečné knižní dílo při této mimořádné příležitosti,“ uvádí Václav Kadlec, generální ředitel Albatros Media. „Přes velký zájem milovníků umění jsme byli upřímně překvapeni, že většina kupujících epopeje byla z řad investorů,“ dodává.

To je neklamný signál, že i v naší zemi jsou již lidé ochotni a připraveni zhodnocovat své úspory prostřednictvím investice do umění, a to formou investičních publikací.

Den otevřených dveří New York 2019

Den otevřených dveří v New Yorku je kulturní akcí, jejíž tradice se píše od roku 2003. V loňském ročníku otevřelo 80.000 zájemcům své brány na 250 výjimečných budov. Mezi ně se řadí právě též České centrum.

Letos se akce koná třetí říjnový víkend 18.-20.10.2019.

Detail knihy epopej

 

Prezentace epopeje v Českém centru

Dne 20.10.2019 v časovém rozmezí 10-18 hodin bude epopej vystavena v jedné z místností Českého centra. Desetičlenné skupinky návštěvníků budou mít postupně v průběhu dne příležitost si publikaci prolistovat, shlédnout doprovodnou videosekvenci, a především pohovořit přímo s autorem Janem Williamem Drnkem.

Hlavní prezentace epopeje v Českém centru je potom naplánována na 24.10.2019, kdy od 19 hodin v sále kina proběhne autorská přednáška včetně následné diskuse. Jedná se o mimořádnou příležitost pro všechny zájemce, milovníky umění i budoucí investory seznámit se s touto unikátní knihou, pravděpodobně, díky svému provedení, jedinou svého druhu na světě.